Imbir niszczy komórki nowotworowe!

wpis w: Zielona planeta | 0

Imbir jest 10 000 razy skuteczniejszy niż chemioterapia. Imbir nie tylko spowalnia rozwój komórek nowotworowych. Okazuje się, że potrafi również zwalczać ponad 100 innych schorzeń.

Naukowcy z Georgia State University przeprowadzili badania z imbirem na myszach laboratoryjnych. Wyniki wykazały, że ekstrakt z imbiru zmniejsza wielkość guza prostaty u myszy aż o 56%.

W porównaniu do chemioterapii imbir okazał się 10 000 razy skuteczniejszy. Dzieje się tak za sprawą znajdującego się w imbirze związku zwanego 6-shogaol. Powstaje on, gdy imbir jest suszony lub gotowany. Powstało już 17 prac naukowych, które wykazały skuteczność imbiru w zwalczaniu chorób nowotworowych.

 

 

Imbir zwalcza ponad 100 chorób!

 

 

Najlepiej znaną przeciwnowotworową rośliną jest kurkuma. Imbir jest blisko spokrewniony z kurkumą, natomiast okazało się, że jest wyjątkowo skuteczny w zmniejszaniu nowotworowych guzów prostaty.

Przy czym, w przeciwieństwie do chemioterapii, imbir działa jak lekarstwo i praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych.

Działa też przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Jest skuteczny w leczeniu cukrzycy, choroby zwyrodnieniowej stawów, korzystnie działa na układ trawienny i odpornościowy. W medycynie chińskiej imbir był znany i stosowany już ponad 2000 lat temu.

 

Imbir – sposoby przygotowania

 

Imbir można stosować jako klasyczną przyprawę do potraw. W postaci mielonej dodaje się go do sosów i zup. Surowy, pokrojony korzeń imbiru dodaje się do mięs – najlepiej tłustych – lub do owoców morza.

Z kolei gorącą herbatę imbirową przyrządza się wrzucając pokrojone kawałki imbiru na gotującą się wodę na 10 do 30 minut. Przecedzony wywar pije się z dodatkiem cytryny lub soku.

Natomiast w przypadku np. zapalenia zatok można imbir wcierać w skórę, co działa rozgrzewająco i przeciwbólowo. Możliwości jest znacznie więcej – na bazie imbiru przygotowuje się ekstrakty, marynaty, nalewki i olejki, stosowane w naturalnych kosmetykach.

Źródła:

ncbi.nlm.nih.gov

altermedium.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *